niedziela, 23 grudnia 2012

Świątecznie

Już od 3 tygodni możemy cieszyć oczy świąteczną iluminacją Warszawy. Post ten niechże będzie więc subiektywnym wyborem kilku interesujących punktów z bożonarodzeniowej mapy miasta...

Na pewno poza tymi głównymi, które odwiedzić trzeba obowiązkowo (Plac Zamkowy, Stare i Nowe Miasto, Trakt Królewski, plac "pod" Złotymi Tarasami, Plac Grzybowski [!!]), warto zwrócić uwagę także na mniej oblegane miejsca, których świąteczny urok może niespodziewanie zaskoczyć. 

Jednym z takich jest ulica Emilii Plater - na jej "staro-śródmiejskim" odcinku, a więc pomiędzy ulicą Koszykową a Alejami Jerozolimskimi. Nie oślepi nas wprawdzie mocą lamp, ale przyciągnie uwagę zręcznie udekorowanym drzewkiem czy ładnie przystrojoną kapliczką (o ile zerkniemy w jedną z bram po wschodniej stronie ulicy). Warto też zajść na chwilkę przez kolejną bramę na małe podwórko, gdzie na tyłach baru zobaczymy świąteczny ogródek.  

Na uwagę zasługuje także Plac Politechniki i jego okolice (polecam zajrzeć na podwórka przy ul. Noakowskiego).W każdej dzielnicy przy niespiesznym marszu odkryć można przyjemne świąteczne dekoracje, czasem w miejscach których byśmy kompletnie o to nie podejrzewali: np. na Woli przy hurtowniach w okolicy ulic Kolejowej i Przyokopowej... A więc chodźcie i rozglądajcie się bacznie :)

Korzystając z okazji pragnę złożyć wszystkim Czytelnikom życzenia -  wesołych, spokojnych i rodzinnych Świąt oraz szczęścia (i wielu inspirujących spacerów po Warszawie) w nadchodzącym 2013 roku :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz